home Finanse Adwokat, doradca, a może jednak radca prawny Kraków? Wybierz, by nie stracić

Adwokat, doradca, a może jednak radca prawny Kraków? Wybierz, by nie stracić

W zależności od sprawy, jaką mamy do rozwiązania może nam być potrzebna różnego rodzaju pomoc prawna. Żeby trafić dokładnie tam, gdzie chcemy musimy wiedzieć, czym poszczególne zawody różnią się od siebie i jakie mają możliwości.

Drobne, wielkie różnice

Przede wszystkim porównajmy te trzy zawody pod względem wykształcenia. Wszystkie osoby chcące zostać adwokatami, radcami, czy doradcami prawnymi muszą ukończyć studia wyższe na kierunku prawa, jednak doradcy mogą na tym poprzestać. Adwokaci i radcy prawni musza dodatkowo ukończyć aplikację oraz zdać egzamin, czy to adwokacki, czy radcowski. Jak widać trudniej jest zostać adwokatem, niż doradcą. Co jednak nie sprawia, że w pewnych kwestiach nie warto udać się tylko do doradcy, zazwyczaj policzy on nam niższą stawkę, a pismo procesowe może napisać bardzo dobre. Dużo bardziej podobne są do siebie właśnie te dwa zawody: adwokat i radca prawny Kraków. Przedstawiciele obu profesji mogą reprezentować nas w sądzie, choć z drobnym wyjątkiem. W sprawach karnych i karnoskarbowych możemy posłużyć się tylko adwokatem. Możliwe, że już niedługo ulegnie to zmianie, jednak na razie jest właśnie tak. Inną różnicą jest jeszcze to, że adwokat nie może być zatrudniony na umowę o pracę, radca prawny, jak najbardziej. Różnice naprawdę nie są dużo, dlatego nie musimy z każdą kwestią udawać się do adwokata, co jest najbardziej popularne w naszym kraju. Spokojnie możemy zaufać osobie takiej, jak radca prawny Kraków, ponieważ zna on tak samo dobrze nasza prawa i obowiązki oraz możliwości, jakie posiadamy w konkretnej sprawie.

Obowiązki i możliwości radcy prawnego

Radca prawny, dokładnie tak, jak adwokat, a także doradca musi zachować całkowitą tajemnicę zawodową, nic, co mu przekażemy nie wyjdzie poza jego gabinet i poza waszą dwójkę. Radca prawny Kraków oraz adwokat muszą mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co daje ich klientom dodatkowe zabezpieczenie. Radca prawny ma również możliwość sporządzania aktów notarialnych, które bywają niezbędne przy niektórych sprawach, jak chociażby przekazywanie darowizn, czy spisywanie testamentów. Wiele dokumentów przekazywanych do rożnych instytucji również wymaga potwierdzenia notarialnego, że są na pewno autentyczne. Wtedy radca prawny Kraków także może nam pomóc.

Zawsze do dyspozycji

Mamy nadzieję, że spraw związanych z prawem będziecie mieli Państwo w swoim życiu, jak najmniej, ale jeśli jednak przytrafi się Wam jakiś problem to zawsze możecie liczyć na naszą pomoc. Nasi radcy prawni to ludzie, którzy posiadają bardzo bogate doświadczenie i rozległą wiedzę, dzięki którym potrafią pogodzić teorię z praktyką i doradzać fachowo, a jednocześnie przystępnie i zrozumiale również dla osób, które nigdy nie miały styczności z prawem. To duża zaleta, ponieważ zdarza się, że po odwiedzinach u prawnika człowiek nie wie, co ten próbował mu powiedzieć. Środowisko prawnicze jest zazwyczaj bardzo hermetyczne.