home Hobby, Sport Aerobik to świetny sposób na piękną sylwetkę

Aerobik to świetny sposób na piękną sylwetkę

Zmaganie się z odchudzaniem to bardzo trudna sprawa. Najczęściej zabieramy się do tego po kilka lub kilkanaście razy, a nasze wysiłki i tak spełzają na niczym. Wybieramy różnorakie diety, coraz to nowe, trzymamy się ich przez tydzień a potem niestety znów zwycięża chęć zjedzenia czegoś słodkiego. To samo często dzieje się z naszą chęcią do ćwiczeń. Popołudniu w domowym zaciszu próbujemy swoich sił, ale po kilku treningach nam się odechciewa lub tłumaczymy się brakiem czasu. Takie zachowanie to ewidentny brak motywacji. Skąd taką motywację zaczerpnąć i jaki trening wybrać, żeby przyniósł on jak najlepsze rezultaty?

Odpowiedzi mogą być oczywiście różne, jednak jest kilka szczególnie trafnych. Jedną z nich jest aerobik. Ktoś powie, że to nic nowego, że nawet ćwiczył w domu kilka razy, z płytą czy kasetą, ale nic to nie dało. Dlatego zapisanie się na aerobik będzie dobrą decyzja. Zupełnie innego rodzaju motywacji dostarcza aerobik na siłowni, a innego w domu. Aerobik gliwice ćwiczony w grupie pozwala na poznanie ludzi, którzy chcą poprawić swoją kondycję, odchudzić się, czy po prostu poruszać, czyli ludzi, którzy myślą podobnie, jak my. Wzajemne motywowanie się na pewno da lepsze efekty, niż tom, gdy sami próbujemy się do czegoś przekonać. Na zbiorowym aerobiku jest również jedna wyjątkowa osoba, czyli osoba, trener, który prowadzi zajęcia. To człowiek o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu w tym, co robi, już nie raz, na pewno zdołał pomóc komuś, kto był w podobnej, jak my sytuacji. Taki trener dobrze dobierze ćwiczenia, w zależności od tego, jaki poziom prezentuje grupa jako całość. To ktoś z kim po treningu można porozmawiać i skonsultować stosowaną przez nas dietę.

Można także zapytać o to, jakie ćwiczenia, jak często można wykonywać, czy może uzupełnić aerobik w grupie jakimiś ćwiczeniami w domu. Tego wszystkiego jesteśmy pozbawieni, gdy z naszymi ćwiczeniami zamykamy się w czterech ścianach. Trener to także człowiek, który wie co powiedzieć, żeby nas zmotywować, jego słowa pomogą nam nie rezygnować z postanowienia. Poza tym aerobik ma też taką zaletę, że oddziałuje na całe nasze ciało, a więc jesteśmy prawidłowo rozciągnięci oraz rozgrzani. Trener dobierając ćwiczenia zadba o to, żeby nie doprowadziły nas do żadnej kontuzji, sami łatwo możemy się przeciążyć, trener do tego nie dopuści. Zapisując się na aerobik na pewno będziemy zadowoleni i z łatwością w końcu osiągniemy to, co postanowiliśmy.