home Motoryzacja Dealer Mazda Zabrze – doświadczony sprzedawca opowiada o swojej pracy

Dealer Mazda Zabrze – doświadczony sprzedawca opowiada o swojej pracy

Praca dealera wydaje nam się czymś wymarzonym. Każdemu wydaje się, że to nic trudnego, a przeciętny fan czterech kółek powie, że też by mógł tak spędzać czas: opowiadać o samochodach i jeździć nimi, pokazując klientom, jak działają.

Przygotowanie do zawodu

Przygotowanie do bycia sprzedawcą samochodów nie wymaga od nas wcale tak wielu problemów, jak mogłoby się wydawać. Większość właścicieli salonów samochodowych woli zatrudniać osoby, które znają się na samym procesie sprzedaży, a niekoniecznie na motoryzacji. Sądzą, że łatwiej nabyć wiedzę o mechanice aut oraz o ich konkretnych modelach i ofertach, niż o samym procesie skutecznej sprzedaży. Dealer Mazda Zabrze Dealer Mazda Zabrze mówi, że prawdopodobnie tak właśnie jest. On sam zatrudniając się w salonie na motoryzacji znał się przeciętnie, pewnie, jak każdy kierowca. Dziś po wielu latach pracy jest już naprawdę obeznany w temacie, a jednocześnie stało się to również jego prywatną pasją. Ostatnio sam odnowił swój samochód, którym bierze udział w amatorskich rajdach. Jednak wracając do tematu dodajmy, że skończył on szkołę handlową i pracował już wcześniej zajmując się najpierw sprzedażą telefoniczną, a potem praktykując i wreszcie pracując samodzielnie, jako agent nieruchomości. Stały kontakt z ludźmi nauczył go, w jaki sposób z nimi rozmawiać i jak odpowiadać na ich pytania, by zaspokoić ich zainteresowanie danym produktem.

W poszukiwaniu pracy

Szukając pracy, jako dealer samochodowy możemy natknąć się na różnorodne wymagania oraz procesy rekrutacji. Najczęściej wymagane jest właśnie doświadczenie w handlu, niekoniecznie w branży samochodowej. Nieodłącznym wymogiem jest również prawo jazdy. Ważne są również umiejętności miękkie takie, jak na przykład wysoka kultura osobista, czy zgodna współpraca. Dealer Mazda Zabrze podkreśla, że ważna jest w tym zawodzie również cierpliwość oraz znajomość negocjacji. Przyjęcie nas do pracy będzie na pewno wymagało naprawdę porządnej rozmowy kwalifikacyjnej, której podołają tylko najlepsi. Najczęściej na tego typu rozmowach zdarza się, że nasz rekruter prosi, byśmy sprzedali mu dany model samochodu, dostajemy jego krótką specyfikację, a reszta należy do naszej inwencji i możliwości językowych i wyobraźni. Liczy się tu radzenie sobie w sytuacjach stresowych oraz zdolność do szybkiej reakcji na niespodziewane okoliczności, na przykład niektóre pytania, na które nie znamy odpowiedzi. Praca dealera nie należy do łatwych, ale może przynieść wiele satysfakcji.

Najlepszy sprzedawca

Chcąc być dobrym dealerem samochodów musimy pamiętać o naszych klientach i dbać o ich potrzeby. Pozyskanie stałego klienta jest tu bardzo trudne, ale też bardzo opłacalne. Klient zadowolony z kupionego samochodu na pewno do nas wróci, pewnie po wielu latach, ale wróci. A może niedługo ktoś z jego rodziny będzie potrzebować samochodu i również wybierze się do nas?