home Motoryzacja Jaki samochód na miasto? Mazda Zabrze to dobry wybór

Jaki samochód na miasto? Mazda Zabrze to dobry wybór

Wybór odpowiedniego samochodu nie jest prosty. Choć nie ma prostej recepty, to można chociaż spróbować zawęzić wachlarz produktów. Przede wszystkim należy się zastanowić, co jest w danym momencie potrzebne.

Na zakupy i do pracy

Jeśli szukamy samochodów na krótkie dystanse: na zakupy lub do pracy, to najlepszym pomysłem będą modele typowo miejskie. Nie spalają dużo, a ich niewielkie rozmiary powodują, że znacznie łatwiej się nimi parkuje. Można się zmieścić w niewielkiej luce. Na rynku jest wiele ciekawych propozycji. Interesująco na tle konkurencji prezentuje się Mazda 2. Zaawanasowane technicznie rozwiązania i atrakcyjny design sprawiają, że samochód jest chętnie wybierany przez klientów. Zachwyca przede wszystkim stylistyka. Projektanci Mazda Zabrze inspirowali się wyglądem geparda i filozofią KODO, która nawiązuje do energii i witalności. Rzeczywiście sylwetka tych samochodów wyróżnia się na tle konkurencji. Opływowy kształt, zaokrąglone reflektory wpływają na dynamikę jazdy. Pomimo niewielkich gabarytów Mazda 2 jest wewnątrz bardzo przestronna. Pasażerowie nie narzekają na brak miejsca. Podróżuje się wyjątkowo wygodnie. Twórcy zadbali o to, by auto było dopracowane w każdym, nawet najmniejszym, szczególe. Zarówno sylwetka, jak i dynamika wpływają na komfort jazdy.

Bezpieczeństwo i dynamika

Mazda Zabrze jest przede wszystkim bezpieczna. Już sama konstrukcja została przemyślana w każdym najmniejszym calu. Wykonanie z wyjątkowo lekkiej blachy o podwyższonej trwałości sprawia, że samochód jest idealny, jeśli chodzi o kwestie eksploatacji. W razie wypadku pasażerowie, jak i kierowcy, są mniej narażeni na przykre konsekwencje. Strefy zgniotu, nawet w najmniejszym samochodzie z rodziny Mazda, są dobrze zaprojektowane. Oprócz tego na kwestie bezpieczeństwa ma wpływ zaawansowana technologia, która znacząco poprawia jazdę. Driver Alert, monitorujący znużenie kierowcy, ostrzega kiedy tylko pojawią się jakiekolwiek niepokojące sygnały. To czas, żeby zatrzymać pojazd i chwilę odpocząć. System wspomagający hamowanie jest nieoceniony podczas jazdy w miejskim ruchu. Kiedy poprzedzający nas samochód znajduje się w zbyt bliskiej odległości, rozpoczyna się automatyczne hamowanie. Przydatny jest również system zapobiegający zjechaniu na przeciwny pas ruchu. To tylko niektóre elementy, które poprawiają jakość jazdy. Nie bez znaczenia jest również system monitorowania ruchu poprzecznego. Stosuje się go podczas cofania. W razie wykrycia przeszkody, włącza się sygnał alarmowy. To informacja dla kierowcy, by przyhamować i poczekać aż zwolni się miejsce do jazdy.