home Motoryzacja Kiedy warto jest postawić na camper wynajem?

Kiedy warto jest postawić na camper wynajem?

Organizujesz sobie czas wolny i chcesz gdzieś wyjechać? A może planujesz już tegoroczne wakacje? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zobacz, kiedy opcja wynajmu campera się opłaca i dlaczego wypożyczalnie są tak popularne.

Czy wypożyczalnia do dobre rozwiązanie?

Campery z roku z na rok zdobywają coraz większy rozgłos. Niestety, jest to dość drogie hobby, w szczególności, jeśli chcemy postawić na nowy pojazd. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na camper wynajem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużymi środkami finansowymi albo też nie mają na tyle wiedzy, by móc zakupić model wprost z salonu. Jeśli wcześniej nie jechałeś tym środkiem transportu i nie wiesz, czy ta forma podróżowania będzie Ci odpowiadać, wtedy też lepiej jest postawić na tę możliwość. Nie warto jest wydawać dużą ilość pieniędzy na pojazd, którym nie będziemy się przemieszczać. W momencie, w którym wybieramy tę opcję, musimy pamiętać o tym, że rezerwacje na letni sezon składa się wcześniej. Warto korzystać z oferty poza sezonem. Nie tylko tłok jest mniejszy i łatwiej jest wybrać interesujący nas model, ale także cena jest przystępniejsza. A camper wynajem to nadal droga sprawa. Cena za dobę to kilkaset złotych, ale każdy kto podróżował w ten sposób wie, że koszt jest tego warty.

Wynająłeś camper… i co dalej?

Kiedy wynajmiesz już camper i załatwisz wszelkie formalności takie jak podpisanie umowy, to wtedy musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim w momencie, w którym otrzymasz dowód rejestracyjny, polisę OC i, oczywiście, kluczyki musisz sprawdzić, czy polisa nadal jest ważna. Dobrze jest zerknąć w ten dokument, by czasami nie okazało się, że wygasa on w trakcie Twojej podróży. Poza tym warto jest się wypytać pracownika o podstawowe kwestie. Niech pokaże Ci on, jak się podłącza sieć elektryczną i wodociągową, a także jak opróżniać toaletę na postojach. Istotna jest również butla z gazem. To, czy umiesz się nią posługiwać, ma ogromne znaczenie, więc nie pomiń też tego zagadnienia. Sprawdź też, czy masz odpowiednie wyposażenie, do którego wlicza się m In. Kliny najazdowe lub też gumowy wąż z wymiennymi końcówkami. Warto też zobaczyć, czy są meble kempingowe. Nie są one najbardziej potrzebną rzeczą, jeśli chodzi o wyposażenie, ale doskonale sprawdzają się w trakcie postojów.