home Motoryzacja Komis samochodowy Gliwice: wybieraj dobrze miejsce zakupu samochodu

Komis samochodowy Gliwice: wybieraj dobrze miejsce zakupu samochodu

Liczba ofert używanych samochodów jest na rynku ogromna. Serwisy internetowe wystawiające ogłoszenia w tym temacie rosną jak grzyby po deszczu. Jak zatem odpowiednio przesiewać te informacje i znaleźć auto w dobrej cenie i o pewnej historii? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Osoba prywatna sprzedaje swoje auto

Jeżeli chcemy znaleźć ogłoszenie od osoby prywatnej skupmy się na tych, którzy są pierwszym właścicielem. Jest to najpewniejsza droga do poznania dokładnej historii pojazdu. Najczęściej właściciele, którzy kupili auto z salonu serwisowali go do końca w Autoryzowanym Serwisie Obsługi. Dzięki temu możesz dostać dokumentację ze wszystkich napraw i wymian części, jakie odbyły się w aucie. Rzetelnie jest też prowadzona książka serwisowa. W przypadku kolejnych właścicieli zazwyczaj jest ona gdzieś zagubiona albo w ogóle nie wypełniana. Jeszcze gorzej jest, jeśli auto zostało sprowadzone zza granicy. Takie samochody zazwyczaj mają zakłamany przebieg i duża historię wypadków czy stłuczek. Ciężko to natomiast zweryfikować, ponieważ nie mamy dostępu do zagranicznych baz danych. Po numerze VIN możemy również zweryfikować czy samochód nie jest kradziony, co warto zrobić przed zakupem, niezależnie od tego, od kogo będziemy wybierać samochód. Drugim popularnym miejscem jest komis samochodowy Gliwice.

Ostrożnie wybieraj komis z samochodami

Nie każdy komis jest uczciwy. Jeżeli chcesz mieć auto z pewnego źródła najlepiej udać się do tych, które są integralną częścią salonów samochodowych. Nie jest powiedziane, że przy takim salonie znajdują się tylko samochody danej marki, wręcz przeciwnie, często oddawane w ramach rozliczenia są inne marki. Co ważne, taki komis samochodowy Gliwice dba o to, żeby auta te były dokładnie sprawdzone i przygotowane do jazdy. Niezależnie od tego, w jakim stanie będzie oddany samochód, w warsztacie zostanie on dokładnie sprawdzony i naprawiony, a także wymienione będą płyny eksploatacyjne oraz części od najważniejszych układów, jak na przykład klocki hamulcowe. Z takiego miejsca auta są zazwyczaj nieco droższe niż dostępne na rynku, ale na pewno pewniejsze i z dobrze znaną historią. Tradycyjne komisy sprowadzają auta zza granicy, przyjmują też wszystkie samochody, nawet w najgorszym stanie, dlatego ciężko wśród nich znaleźć perełkę. Tutaj często otrzymujemy gwarancję na najważniejsze podzespoły.