home Motoryzacja Komis samochodowy Ruda Śląska: na co zwracać uwagę przy kupnie samochodu?

Komis samochodowy Ruda Śląska: na co zwracać uwagę przy kupnie samochodu?

Wybór samochodu to spore wyzwanie. Jeśli kupujemy auto z salonu to możemy się nim cieszyć przez wiele lat. Większość osób stawia jednak na używane model, które mogą wymagać poprawek. Co zrobić, by nie przepłacać?

Wybierz dobrego dealara

Są dwa kanały za pośrednictwem, których można nabyć pojazd: bezpośrednio u kierowcy lub w komisie. Te pierwsze rozwiązanie jest korzystniejsze finansowo, ale bardziej ryzykowne. Nigdy nie wiemy na co trafimy. Właściciel może nie być skory do ujawniania wszystkich faktów. Bardzo często chce sprzedać auto, bo te zbyt często się psuje i nie ma już pieniędzy ani siły, by ciągle go naprawiać. Bywa, że był sprawcą wypadku i zlecił polakierowanie samochodu w najtańszym zakładzie, a teraz chce się go jak najszybciej pozbyć, by mieć problem z głowy. Tymczasem po sfinalizowaniu transakcji nabywca nie ma już praktycznie żadnych praw. Naprędce naprawiony samochód zacznie się psuć. W niedługim czasie pod nałożoną byle jak powłoką pojawią się pęcherzyki powietrza, a lakier zacznie odpryskiwać. Nie to jest jednak najważniejsze, bo może się okazać, że samochód będzie miał poważniejszą usterkę, a jazda nim będzie niebezpieczna. Wybierając dobry komis samochodowy Ruda Śląska zapłacimy nieco więcej, bo trzeba wliczyć koszty za pośrednictwo, ale z drugiej strony, prawdopodobieństwo nabycia złomu staje się znacznie mniejsze.

Kupuj samochody z gwarancją

Jest wiele punktów, w których można nabyć auta używane. Kluczową kwestią jest wybór salonu o dobrej reputacji, w którym kupimy dany model na preferencyjnych warunkach. Komis samochodowy Ruda Śląska trzeba wybierać z głową. Najlepiej udać się do miejsca, które długo działa na rynku. W ten sposób prawdopodobieństwo, że nie zostaniemy oszukani znacznie się zmniejsza. Nieuczciwy przedsiębiorca zostaje naturalnie wyeliminowany z branży. Konkurencja jest tak duża, że jeśli ktoś stosuje nieczyste zagrywki, traci klientów. Dobrze jest też sprawdzić, czy sprzedawca udzieli nam gwarancji rozruchowej. Jeżeli tak, to możemy zaryzykować. Po pierwsze nie dealer nie miałby interesu, by sprzedawać nam wadliwy model, a po drugie w razie nieprzewidzianej sytuacji możemy zareklamować pojazd i liczyć na jego bezpłatną naprawę. To bardzo duża pomoc. Wiele usterek ujawnia się dopiero w trakcie jazdy. Kupując u prywatnej osoby na takie udogodnienia nie możemy liczyć. Wprawdzie zapłacimy mniej, ale wszystkie wady, które się pojawią trzeba reperować we własnym zakresie.
Szukasz dobrego auta? Odwiedź nasz komis: http://www.pewnyautomobil.pl/