home Motoryzacja Komis samochodowy Zabrze: mądrze wybieraj swój nowy, używany samochód

Komis samochodowy Zabrze: mądrze wybieraj swój nowy, używany samochód

Nie jest łatwo znaleźć wśród samochodów używanych pojazd dla siebie, a już bardzo rzadkie jest znalezienie tzw. „perełki”. Niestety, bardzo często jesteśmy też oszukiwani w tym temacie, dlatego warto wiedzieć, jakich rzeczy się wystrzegać, żeby nie mieć później problemów.

Nie kupuj od razu, bo widzisz, że to okazja

Pośpiech jest zawsze złym doradcą, dlatego nawet jeśli zobaczyliśmy wspaniałą okazję, nie kupujmy tego samochodu od razu. Wiadomo, że jeśli już zbierało się pieniądze na swoje cztery kółka, podjęło decyzję, że to najlepszy moment na zmianę, to chce się mieć ten samochód, jak najszybciej. Niestety, jeśli jesteśmy w gorącej wodzie kąpani, dobrze jest trochę ostudzić zapał, ponieważ zanim kupimy samochód, warto go również sprawdzić pod różnym kątem, niezależnie od tego czy na miejsce zakupy wybraliśmy komis samochodowy Zabrze, znaleźliśmy ogłoszenie od osoby prywatnej, czy kolega, szwagra naszego brata właśnie sprzedaje swój samochód.

Dokładnie sprawdź stan techniczny pojazdu

Zawsze najważniejszy jest stan techniczny pojazdu, dlatego przed jego kupieniem, zabierzmy samochód do serwisu lub mechanika. Komis samochodowy Zabrze, który nie ma nic do ukrycia, zgodzi się bez większych problemów, żebyśmy sprawdzili auto w wybranym przez siebie warsztacie. Jeżeli natomiast sprzedający ma ku temu jakiekolwiek obiekcje, to najlepiej porzucić chęć zakupu akurat tego modelu, bo prawdopodobnie chce on coś przed nami ukryć. Nie wszystko bowiem w stanie technicznym widać gołym okiem, a niektóre rzeczy zostaną na pewno zauważone przez mechanika, jeśli nie przez nas.

Sprawdź dokumentację oraz pochodzenie

Dobrze jest sprawdzić całą dokumentację samochodu. Po numerze VIN możemy sprawdzić między innymi, czy samochód nie jest kradziony, a to bardzo ważna informacja, ponieważ jeśli pochodzi z nielegalnego źródła, w przyszłości mógłby on zostać skonfiskowany, a my nie odzyskamy już naszych pieniędzy. Poza tym, zobaczmy czy dostępna jest kompletna książka serwisowa. Jest ona poświadczeniem historii napraw i serwisów, co jest bardzo cenną informacją dla kupującego. Co więcej, jeżeli będziemy ją dalej prowadzić i jeździć do autoryzowanych serwisów, w przyszłości będzie nam łatwiej sprzedać nasz samochód.