home Finanse Leasing Kraków: czy możemy zdecydować się na niego na początku działalności?

Leasing Kraków: czy możemy zdecydować się na niego na początku działalności?

Każdy wie, że leasing jest dobrą opcją finansowania dla przedsiębiorców, wiele osób zastanawia się jednak, czy mogą z niego skorzystać w momencie, gdy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Na pewno leasing będzie łatwiejszy do uzyskania niż kredyt, jeśli nie mamy jeszcze żadnych dokumentów finansowych naszej firmy.

Rozkręcenie firmy i sposoby jej finansowania

Mało które przedsiębiorstwo może rozpocząć działalność bez dużego wkładu finansowego. Z pomocą przychodzi tutaj Unia Europejska, która ma wiele programów otwierających drogę chętnym do otworzenia własnego biznesu. Trzeba jednak spełnić odpowiednie wymogi, które nie zawsze są możliwe do zrealizowania. Jeżeli jednak nie mamy gotówki, nie otrzymamy pożyczki ani dofinansowania, to mamy możliwość postarania się o leasing. Dzięki niemu możemy płacić za użytkowanie, na przykład samochodu, co miesiąc, uwzględniając ten wydatek w kosztach uzyskania przychodu. Leasing Kraków łatwiej weźmiemy w firmie leasingowej niż w banku, bo maja oni mniej warunków. Nie wszyscy leasingodawcy podpisują umowę ze świeżymi na rynku firmami, a te które się decydują, życzą sobie najczęściej większą kwotę wkładu własnego na początek. Trzeba się z tym liczyć, choć pamiętajmy, że kwota ta i tak jest mniejsza niż jakbyśmy mieli kupić coś za gotówkę.

Nie jesteśmy właścicielem przedmiotu

Należy pamiętać, że biorąc cokolwiek w leasing, jego właścicielem staje się firma udzielająca nam leasingu, my płacimy za jego wypożyczenie. Nie jest to więc w środkach trwałych firmy, ale zmniejsza naszą wiarygodność kredytową. Aby otrzymać leasing Kraków musimy przedstawić dokumenty rejestracji firmy oraz wnieść opłatę wstępną. Jeżeli nie będziemy płacić rat leasingowych przedmiot zostanie nam odebrany. Pamiętajmy również, że po wyznaczonym okresie i spłaceniu wszystkich rat, możemy wykupić dany przedmiot. Dopiero wtedy stajemy się jego właścicielem. Warto wziąć pod uwagę w planowaniu budżetu, że będziemy musieli co miesiąc płacić ratę leasingową. Na początku działalności warto więc wstrzymać się z dużymi inwestycjami, żeby wcześniej zobaczyć, jak przedsiębiorstwo zostało przyjęte przez branże i czy mamy szansę utrzymać się dłużej na rynku.