home Motoryzacja Mazda Zabrze w gronie faworytów

Mazda Zabrze w gronie faworytów

Mazda 2 to model, która z roku na rok zdobywa coraz więcej klientów. Zaskakuje nie tylko sposób prowadzenia, ale również atrakcyjny design. Zalety tego samochodu docenili nie tylko klienci. Auto zostało wyróżnione w prestiżowym plebiscycie.

Mazda 2 wśród najlepszych

Na to, że Mazda wyróżnia się na tle konkurencji wskazują nie tylko statystyki i słupki z danymi technicznymi, ale również nagrody. W 2008 Mazda 2 otrzymała drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2008. To bardzo znany konkurs, na który co roku czeka wielu dziennikarzy, a także producentów samochodów. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 1964 r. W rankingu najlepszych mogą wziąć udział jedynie auta, które są dostępne w stałej sprzedaży, można je nabyć minimum na pięciu rynkach europejskich, a szacowana sprzedaż roczna musi być wyższa niż 5 tys. sztuk. To, że Mazda 2 zdobyła tak prestiżowe wyróżnienie nie powinno dziwić. Samochód rzeczywiście spełnia najwyższe standardy. Doskonale się go prowadzi, a wewnątrz jest bardzo przestronny. To typowo miejski wariant, który nie spala dużo, a dzięki małym gabarytom można go zaparkować w dowolnym miejscu. Zmieści się praktycznie w każdą szczelinę. W środku jest bardzo przestronny i komfortowy. Zachwyca klientów na całym świecie. Doskonale zaprojektowane podwozie sprawia, że jest idealny w prowadzeniu.

Nie wiesz co wybrać? Skorzystaj z jazdy próbnej

Jeśli nie wiesz na co się zdecydować, skorzystaj z jazdy próbnej. W ten sposób będziesz mógł w praktyce wypróbować możliwości techniczne i sprawdzić jak się go prowadzi. To ogromna pomoc w doborze. Zapoznanie się z raportami technicznymi i raportami spalania to nie wszystko. Wystarczy wsiąść za kółko, by przekonać się, jak łatwo kieruje się Mazdą 2. Samochód idealnie wchodzi w zakręty i doskonale trzyma się nawierzchni, nawet przy dużych prędkościach. Mazda Zabrze, oprócz wielu niewątpliwych zalet, jest również bardzo ekonomiczna. Wysokowydajny silnik atmosferyczny, a także zaawansowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że model jest bardzo wydajny. Dodatkowym udogodnieniem jest system i-stop. W przypadku dłuższego postoju silnik wyłącza się i ustawia w takiej pozycji, by ponowny rozruch samochodu odbył się lekko. W ten sposób auto praktycznie nie pobiera paliwa w czasie korków lub innych sytuacji, którego wymagają zatrzymania się. Nie bez przyczyny o Maździe mówi się, że przełamuje konwencje. Rzeczywiście pod wieloma względami przewyższa konkurencję. Mazda Zabrze to przede wszystkim niewielki, a zarazem przestronny pojazd, który bardzo dobrze się prowadzi. Ma płynną linię nadwozia, a do tego jest bardzo bezpieczny i ekonomiczny.