home Motoryzacja Naprawy bezgotówkowe Zabrze: po stłuczce, odbierz samochód w idealnym stanie

Naprawy bezgotówkowe Zabrze: po stłuczce, odbierz samochód w idealnym stanie

To, że byliśmy uczestnikami zderzenia na drodze nie musi skutkować wieloletnią traumą, choć na pewno w danym momencie to ogromny stres. Problemy zaczynają się jednak najczęściej po tym, jak już rozjedziecie się do domów, bo przecież trzeba naprawić samochód. Jak się za to zabrać?

Zbierz podstawowe informacje na miejscu

Na miejscu zdarzenia, gdy jesteś poszkodowany, musisz zebrać najważniejsze informacje od sprawcy wypadku. Są to między innymi dane osobowe, model, marka i rocznik jego pojazdu oraz informacje na temat obowiązkowego ubezpieczenia OC. W zależności od tego czy na miejscu była policja lub nie, musisz posiadać dane z komisariatu, skąd zjawili się policjanci lub w przeciwnym przypadku posiadać oświadczenie o winie od sprawcy. Jeżeli to ty zawiniłeś, będziesz mógł naprawić auto z ubezpieczenia tylko w przypadku, gdy masz opłaconą składkę AC. W przeciwnym przypadku będziesz musiał za naprawę zapłacić samemu. Jeśli naprawiasz samochód w ramach ubezpieczenia OC lub AC możesz zdecydować się na naprawy bezgotówkowe Zabrze, które pozwalają nie tylko na szybkie załatwienie wszystkich formalności, to jeszcze naprawy te zawsze wykonane są z wykorzystaniem oryginalnych części, przy zachowaniu najwyższej jakości.

Nie musisz się martwić ubezpieczeniem

Po tym, jak stałeś się poszkodowany w wypadku, zgłaszasz się do swojego towarzystwa ubezpieczeń, żeby móc odzyskać pieniądze z ubezpieczenia. To, że masz taką możliwość spowodowane jest wejściem w życie ustawy, która wymaga, aby wszystkie firmy ubezpieczeniowe miały w swojej usłudze bezpośrednią likwidację szkód. Tym samym, nie musisz się już martwić dzwonieniem do obcej firmy, kontaktujesz się ze swoją, która ma również wszystkie twoje dane. Następnie ustalacie, w jaki sposób zostanie rozliczona naprawa. Najbardziej korzystne są zawsze naprawy bezgotówkowe Zabrze, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że wszystko jest naprawione najlepiej, a przy tym nie ma możliwości, żeby na koniec okazało się, że musimy dopłacić do naszego samochodu. Wszelkie rozliczenia odbywają się bowiem poza nami, a my tylko musimy zostawić swój samochód w odpowiednim warsztacie, a następnie go odebrać. Nasza firma ubezpieczeniowa rozlicza się po wszystkim z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy wypadku. Również w ogóle w tym nie uczestniczymy.