home Hobby Podkładki pod kubek. Jak w prosty sposób ochronić meble barowe?

Podkładki pod kubek. Jak w prosty sposób ochronić meble barowe?

Prowadzenie baru, oprócz wielu niewątpliwych zalet, bywa też uciążliwe. Trzeba zadbać o wiele rzeczy. Nie chodzi tylko o dobre zaopatrzenia, ale również o wygląd wnętrza. Meble i krzesła są bardzo narażone na zniszczenie, a ich wymiana to spory wydatek. Co zrobić, by korzystać z nich jak najdłużej?

Ochroń blaty stołów

Jeśli jest taka możliwość, warto położyć na stoły obrusy lub ceratę. W razie gdyby coś się wylało, to do wymiany będzie tylko warstwa wierzchnia, a sam mebel będzie utrzymany w dobrym stanie. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później i tak zajdzie konieczność nowych inwestycji. Dobrym pomysłem są podkładki pod kubek. W wielu przypadkach chronią obrus przed plamami i koniecznością wymiany. Jeśli dochodzi do wylania napojów, to w pierwszej kolejności ciecz dostaje się na podstawkę. To bardzo duże udogodnienie dla właściciela baru. Poza wieloma zaletami podkładki pod kubek pełnią również rolę reklamową. Oczywiście trzeba zamówić odpowiedni produkt zgodny z kolorystką, w jakiej jest urządzone pomieszczenie. Jeżeli goście będą często wracali w dane miejsce, to takie akcesoria im się opatrzą i będą dobrze kojarzyli lokal. To prosty i niedrogi sposób na przyciągniecie klientów.

Jakie podkładki pod kubek?

Gadżetów reklamowych jest cała masa. Trzeba jednak pamiętać, że podkładki pod kubek muszą być charakterystyczne, ale nie powinny mieć zbyt wielu elementów. Wtedy będą nieczytelne. To niewielkie przedmioty i warto to uwzględnić przy zamówieniu. Najlepiej zlecić wykonanie projektu graficznego profesjonalnej firmie, która będzie wiedziała jak to zrobić. Grafik, który na co dzień zajmuje się takimi rzeczami zrealizuje zadanie na najwyższym poziomie. Mając projekt, należy wybrać firmę, która zajmuje się drukowaniem takich akcesoriów barowych. W większości przypadków znacznie bardziej opłaca się zlecenie większej ilości sztuk. W ten sposób uzyskuje się niższą cenę. Podstawki nie zajmują dużo miejsca i można je swobodnie przechowywać. Należy też wziąć poprawkę na to, że takie rzeczy bardzo szybko się niszczą, a wielu klientów bierze je na pamiątkę. Z tego właśnie powodu ich nadmiar nie będzie nikomu przeszkadzał. Może się nawet okazać, że za jakiś czas trzeba będzie dokupić nowe. Żeby podkładki służyły na długo, można zdecydować się na modele dodatkowo wzmacniane i pokryte laminatem. Wybór dobrze jest skonsultować ze sprzedawcą, który będzie nam w stanie doradzić najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zwróć uwagę na jakość mebli

Nawet najlepsza ochrona nic nie da, jeśli stoły i krzesła będą wykonane z lichych materiałów, które bardzo szybko się zniszczą. Stąd tak ważne jest, by nie oszczędzać na wyposażeniu. Im lepsze produkty, tym dłużej będą się nadawały do użytku i nie będziemy musieli ich często wymieniać. Tańsze rzeczy to tylko pozorna oszczędność, bo w niedługim czasie trzeba będzie kupić nowe meble. Klienci nie lubią chodzić do podrzędnych barów, w których są poniszczone stoliki.