home NEWS Samochód używany czy nowy?

Samochód używany czy nowy?

W czasach kiedy własny samochód przestał być nieosiągalnym luksusem największym dylematem, przed jakim staje kupujący, jest decyzja czy nabyć nowy model, czy używany, ale za to tańszy. Jakie rozwiązanie jest korzystniejsze? Samochód używany, ze względu na niższą cenę zakupu, z reguły można kupić za gotówkę. Należy jednak pamiętać o tym, że eksploatacja dość wiekowego pojazdu, na przestrzeni lat, może okazać się dość kosztowna. Zużywające się podzespoły i wynikające z tego faktu awarie, mogą okazać się poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Sytuacja ta dotyczy również egzemplarzy utrzymanych w pozornie nienagannej kondycji.

Kredyt gotówkowy na samochód

Nieuczciwych handlarzy nie brakuje, a stosowane przez nich triki sprzedażowe sprawiają, że zakupiona przez nas perełka, w praktyce, okazuje się skarbonką bez dna. Kolejnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowych, jest utrata wartości pojazdu. Samochód używany znacznie szybciej traci pierwotną wartość, a w przypadku wiekowych modeli mogą pojawić się duże problemy z odsprzedażą, nawet po mocno zaniżonej cenie.

Rozsądnym rozwiązaniem wydaje się zakup samochodu fabrycznie nowego. Pojazdy takie objęte są gwarancją producenta, co sprawia, że poza przeglądami okresowymi i kilkoma czynnościami eksploatacyjnymi, właściwie nie musimy się o nic martwić. Nowy samochód będzie też zdecydowanie mniej awaryjny od używanego, a bezpieczeństwo i komfort jego użytkowania – nieporównywalnie wyższe. Barierą wydaje się być wysoka cena zakupu, ale tutaj z pomocą przychodzą nam banki. Kredyt konsumencki na zakup nowego samochodu zwykle jest przyznawany bez większego problemu, gdyż pojazd sam w sobie stanowi zabezpieczenie pożyczki. Jeżeli mamy stabilną sytuację zawodową, nie powinniśmy obawiać się takiego zobowiązania, gdyż na przestrzeni lat może się ono okazać dużo bardziej korzystne od zakupu samochodu używanego.