home UBEZPIECZENIA Ubezpieczenia komunikacyjne – pamiętaj o nich

Ubezpieczenia komunikacyjne – pamiętaj o nich

Ubezpieczenia komunikacyjne to jedne z najważniejszych a przy okazji najbardziej popularnych ubezpieczeń. Po drogach porusza się coraz więcej samochodów, więc ta sytuacja wzrastającego zainteresowania ubezpieczeniami nikogo nie powinna zastanawiać. Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest to, że kierowcy coraz częściej interesują się nie tylko obowiązkowym ubezpieczeniem, ale również tymi, które po prostu gwarantują im pomoc w przypadku jakiegoś złego zdarzenia na drodze.

Jakie są ubezpieczenia komunikacyjne?
Istnieje szeroki wybór ofert ubezpieczeń komunikacyjnych. Na pewno podstawą jest obowiązkowe od odpowiedzialności cywilnej. Bez tego ubezpieczenia, ani na moment nie może się obyć żaden właściciel pojazdu. Są oni prawnie zobligowani do kupienia tego ubezpieczenia. Nie znaczy to, jednak, że nie mogą wybrać najkorzystniejszej oferty. Warto poszukać takiej, która będzie najodpowiedniejsza. Kolejne ubezpieczenia nie są obowiązkowe, są jednak bardzo przydatne i warto się poważnie zastanowić nad ich wykupieniem, ponieważ nigdy nie możemy przewidzieć, co nam się może przydarzyć. Ubezpieczenia komunikacyjne autocasco pozwalają na otrzymanie odszkodowania na naprawę pojazdu w sytuacji, gdy nasz samochód uległ uszkodzeniu w trakcie stłuczki lub wypadku. Pakietów takiego ubezpieczenia jest bardzo wiele, również niezwykle korzystne pakiety dealerskie zawsze zawierają w sobie autocasco. Nie czekajmy na wypadek, zabezpieczmy się przed nim wcześniej. Do autocasco warto się zdecydować także na pakiet Assistance, zwłaszcza, jeśli dość często przemilczamy się samochodem na dłuższe odległości. Da nam to spokój ducha, nawet wtedy, gdy nasz pojazd ulegnie awarii z dala od domu. Assistance zapewnia nam między innymi holowanie samochodu oraz pojazd zastępczy. Stosunkowo niedawno pojawiła się także dodatkowa możliwość ubezpieczenia, chyba najwrażliwszego punktu w aucie, czyli szyb. Szyby dość często i stosunkowo łatwo w porównaniu z resztą pojazdu ulegają zniszczeniu. Czasem jest to spowodowane próbą włamania, czasem na przykład zjawiskami atmosferycznymi, jak duży grad. Ubezpieczenie komunikacyjne szyb zapewnia sprawną naprawę wszelkich szkód związanych właśnie z szybami. Zadbanie o ubezpieczenie pojazdu to jedna kwestia, ale warto także pomyśleć o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, które to ubezpieczenie działa w przypadku uszczerbku na zdrowiu kierowcy, bądź pasażerów. Niestety wiemy, jakie są statystyki wypadków i jak często ktoś ma kłopoty zdrowotne po zderzeniu. Warto się ubezpieczyć na tę okoliczność.

Nie zaniedbuj ubezpieczenia
Ubezpieczenia komunikacyjne, jak widać są bardzo ważne i pomocne w wielu sytuacjach. Szukajcie a znajdziecie, warto przejrzeć różne możliwości i oferty ubezpieczeń, żeby wybrać to, które będzie optymalne właśnie dla nas. Wykupione ubezpieczenie to zabezpieczenie zarówno dla samochodu, jak i dla poruszających się w nim ludzi. Zadbajmy o bezpieczeństwo!