home Motoryzacja Ubezpieczyciel źle wycenił koszty naprawy? Pomoc prawna szkody komunikacyjne rozwiąże problem

Ubezpieczyciel źle wycenił koszty naprawy? Pomoc prawna szkody komunikacyjne rozwiąże problem

Wypadek może się zdarzyć każdemu. Tak naprawdę nie potrzeba wiele, by doszło do nieszczęścia. Zła pogoda, niesprzyjające warunki atmosferyczne, stres, przemęczenie. Chwila nieuwagi na drodze może rodzić wiele problemów. Przede wszystkim jednak trzeba będzie naprawić samochód. Jak się za to zabrać?

Kto może otrzymać odszkodowanie?

Kiedy mamy wykupiony pakiet AC i OC środki należą nam się bez względu na okoliczności. Jeśli wypadek nie był z naszej winy, to bez względu na to, czy mamy wykupioną podstawową polisę, czy też pełny pakiet należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy. Jego wysokość jest oceniana przez rzeczoznawcę oddelegowanego przez firmę ubezpieczeniową. Tu pojawia się problem, bo kosztorysy mogą się nie zgadzać i znacznie odbiegać od stanu faktycznego. Wtedy nie dość, że jesteśmy poszkodowani, to jeszcze musimy dopłacać z własnej kieszeni. Najprościej jest się odwołać w formie pisemnej i poczekać na odpowiedź. Często ubezpieczyciele przychylają się do wniosku, a szczególnie jeśli jest poparty konkretnymi argumentami, jak np. niezależna wycena szkód sporządzona na zamówienie. To w wielu wypadkach powinno zamknąć sprawę, ale bywa różnie. Czasem pomoże tylko pomoc prawna szkody komunikacyjne. Jest o co walczyć, bo różnice w wycenach mogą być naprawdę znaczące.

Gdzie szukać pomocy?

Jest wiele firm oferujących pomoc w takich sytuacjach. Trzeba tylko dobrze poszukać. Nie warto powierzać sprawy pierwszej lepszej firmie. Lepie udać się do kogoś poleconego. Jeśli nie znamy nikogo takiego, to zweryfikujmy przynajmniej jak długo dana kancelaria działa na rynku. W ten sposób zyskamy pewność, że pomoc prawna szkody komunikacyjne będzie w pełni profesjonalna. Można dowiedzieć się, czy firma może się pochwalić wygranymi sprawami, a także czy dysponuje referencjami klientów. to pomoże w podjęciu decyzji. Najlepiej postawić na ludzi, którzy specjalizują się w tego typu sprawach i znają wszelkie meandry i zawiłości. To znacznie zwiększa szansę odzyskania środków. Dobrze jest wybierać firmy, które są na listach kancelarii kontraktowych niemieckiego Automobilklubu ADAC w Monachium oraz polskiego i niemieckiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej D.A.S. To zwiększa szanse na wygraną. Na szczęście tego typu tematy można wygrać. Trzeba mieć tylko konkretne argumenty. Jeśli rzeczywiście firma ubezpieczeniowa źle wyceniła koszty usługi, to jak najbardziej należą nam się środki. Warto o nie zawalczyć, by mieć dobrze naprawione i w pełni sprawne auto. Trzeba pamiętać, że samochód po wypadku należy reperować zgodnie z procedurami producenta.