home Motoryzacja Za co kochamy Mazdy?

Za co kochamy Mazdy?

Mazdy są coraz chętniej kupowane. Nic w tym dziwnego. Dobre osiągi, fachowy serwis, a do tego efektowna stylistyka sprawiają, że korzystanie z tych samochodów jest coraz powszechniejsze. Co jeszcze sprawia, że są tak popularne i dlaczego ich sprzedaż wziąż wzrasta.

Bezpieczeństwo i dynamika

Mazdy przełamują schematy. Do tej pory samochody, które uchodziły za bezpieczne były masywne i topornie wykonane. Spalały też dużo paliwa, bo do ich produkcji wykorzystano ciężką stal. To dobra ochrona w razie wypadku. Z kolei samochody efektownie wykonane zazwyczaj zachwycały linią nadwozia i wykończeniami, ale nie chroniły tak dobrze w razie wypadku. Mazdy to zupełnie inne podejście. Auta spełniają wymagania najbardziej wybrednych kierowców. Nic w tym dziwnego. Twórcom udało się osiągnąć coś co wcześniej było jedynie w sferze marzeń. Mazdy sprawiają wrażenie lekkich. Mają płynną linię nadwozia, a do tego są bardzo bezpieczne. Do ich produkcji wykorzystano stal o podwyższonej odporności. To znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Warto dodać, że stal jaką zastosowano była wyjątkowo lekka. Tym samym auta są dynamiczne i nie spalają dużo, a jednocześnie stanowią doskonałą ochronę. To sprawia, że ich zastosowanie jest wyjątkowe. Mazdy wybiera wielu kierowców. Są piękne, dynamiczne i ekonomiczne. Czego można chcieć więcej.

Zaawansowana technologia

Mazdy są naszpikowane nowoczesnymi technologiami, które sprawiają że ich prowadzenie jest wyjątkowo proste. Co ważne mechanizmy zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Niezwykle pomocny jest Drive Alert. To rozwiązanie, które wykrywa znużenie kierowcy i w razie potrzeby uruchamia sygnał alarmowy. To sygnał, że należy się zatrzymać i chwile odpocząć. Bardzo pomocny jest także system wspomagający hamowanie. Jest często wykorzystywany w miejskim ruchu. Kiedy poprzedzający nas samochód jest w zbyt bliskiej odległości, auto zaczyna hamować. Tym samym znacznie zmniejsza się ryzyko kolizji. To bardzo ważne. W miejskiej dżungli znacznie łatwiej o niebezpieczna sytuacje. Kiedy się spieszymy nie jesteśmy w stanie zauważyć niepokojących rzeczy. Wtedy przed niebezpieczna sytuacja ochroni nas zaawansowana technologia. Równie przydatny jest także system monitorowania ruchu poprzecznego. Jest on przydatny szczególnie podczas cofania. Kiedy w pobliżu pojawi się przeszkoda, włącza się ostrzeżenie dźwiękowe, a kierowca może zacząć hamować. Pomocna jest również kamera monitorująca przestrzeń z tylu. To duże udogodnienie w przypadku manewru zawracania.
Sprawdź jak prowadzi się Mazdy. Umów się na jazdę próbną: http://zabrze.mazda-dealer.pl/modele/nowa-mazda-cx-3